Clubul de Ciclism Galati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 EmptyMar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 EmptyVin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 EmptyMier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 EmptyMier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 EmptyDum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 EmptyDum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 EmptySam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 EmptySam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 EmptyVin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

4 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  ciprian Dum Dec 11, 2011 10:15 am

Patriche Georgian a scris:
ciprian a scris:
slashu a scris:eu am fost doar pe jumate pe tura... a plecat doar partea alba cu roti din mine, restul a ramas acasa ca-i racita Smile
si cu cine a plecat?
Cu un individ care vine la tura in pantaloni scurti bom .. cica de la 18 ani iesti major, asta ar trebui sa-si faca majoratu pe la 30 de ani poate atunci poate ii vine mintea la loc Laughing
El este ca o fecioara ce aveti cu el.

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  ciprian Dum Dec 11, 2011 10:17 am

ILIE..... ai incaput pe bicla, te-ai mulat pe ea ?

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Dum Dec 11, 2011 10:27 am

ciprian a scris:ILIE..... ai incaput pe bicla, te-ai mulat pe ea ?


nici nu stii ce bine m`am simtit pe ea

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  ciprian Dum Dec 11, 2011 10:39 am

illie_alex a scris:
ciprian a scris:ILIE..... ai incaput pe bicla, te-ai mulat pe ea ?


nici nu stii ce bine m`am simtit pe ea
De ce nu iti iei un FOCUS daca sinteti compatibili?

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Dum Dec 11, 2011 1:55 pm

-
Tura a fost cam destul de lunga.. si cand am ajuns la garboavele, nenea Cristi ne-a cam nepotit pe mine si pe Alex Laughing, eu ma invinetise-m, Alex nu mai vedea bine de oboseala, si Cristi.. continua sa continuie. Unchiu, de la garboavele a facut tura cu juga. Imi pare rau de rici care nu a mai putut sa continuie No , ce-i drept a fost o tura lunga, mai ales pentru el si n-a mai pedalat de mult. Poze facute cu bricheta Laughing :



fratilor imi pare rau de tura dar nu mai puteam . am plecat la drum fara antrenament ,era si de asteptat dar totusi am parcurs 28 de km aproape dus-intors:D si asta e un inceput bun zic io

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Dum Dec 11, 2011 2:26 pm

fratilor imi pare rau de tura dar nu mai puteam . am plecat la drum fara antrenament ,era si de asteptat dar totusi am parcurs 28 de km aproape dus-intors:D si asta e un inceput bun zic io
dar de cand nu ai mai iesit, sau cat de des iesi cu bicla? nu de alta dar nici noi nu suntem cine stie ce rachete Very Happy care a fost cea mai lunga tura facuta de tine si in cat timp ai realizat-o?
ca sa-ti mai revii in forma ai putea sa faci ture prin oras, vizand mai multe dealuri in aceeasi tura sau sa-ti iei un trainer, sa pui in casa bicla si "burta" pe el si cand iesi din iarna sa ne legi mucii la ceafa! Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  adi romanu Dum Dec 11, 2011 3:05 pm

Se discuta la un moment dat de ture hobby*ce sa inteleg eu prin asta !?ca:toata lumea adunata pleaca la drum si tin cont de o limitare de viteza agreabila pentru toata lumea!!!dar deocamdata sint satul de cocosei care dau in pedala de parca sa-r sfarsi lumea!!!In ture se amesteca intotdeauna cei de vor medalii multe si altii care doar vor sa iasa la o gura de aer in natura la o pedala domoala nu sa-mi iasa ochii din orbite sa las pe undeva plamanii la radacina vreunui salcam sau altceva de gen uite carcelul nu e junghiul Crying or Very sad imi aduc aminte de marea bicicleala foarte frumos a fost pina ce din al 3 lea de la coada care aveam in grija doar ce mai ramasera parinti cu copii persoane varsnice mi-am dat seama k trupa de soc era toata inainte si plutonul era rasfirat de la distrigaz pina in tiglina 1 la parculetul pentru copii , am rezolvat-o dand si eu pedala k fugarit de de o haita de porci mistreti insa incerc sa atrag atentia k turele hobby nu sint ceea ce ar trebui sa fie daca s-a organizat vreo una pina acum.Daca se tinea cont de asa ceva nu se mai intorcea nimeni din drum inapoi k nu a putut tine pasul desi si-a dat silinta si ar fi vurut sa mearga pina la capat ,nu ar mai ramane nimeni de caruta ,nu ar mai renunta nimeni la tura pe motiv ca: (de cit sa ma fugareasca altii mai bine ma duc singur sau cu un prieten si dau o tura)nu !Imi aduc aminte k se incercase la Gennie Cafe o distribuire pe grupe ceva gen :fugariti bounce ;mai putin fugariti Basketball si grupa melci Sleep .... lol! Daca imi aduc aminte la la grupa melci era pus in functiune Ninel!? affraid ceva de genul lupul paznic la oi scratch in fine cred ca vam plictisit destul ceea ce ma gindesc este oare e posibil o mare bicicleala in 2012 pe traseul papadie -bariera - lac partidului -padurea garboavele- iesire DN -Brates - centura de jos a orasului - piata rusilor - vama Galati - Faleza zid ar dura cateva oe bune dar ar merita doar daca sa-r respecta cu strictete notiunea de plutoncherry Toate cele bune
adi romanu
adi romanu

Mesaje : 147
Reputatie : 12
Data de inscriere : 07/05/2011
Localizare : Galati

http://dancingmaus.blogspot.ro/

Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Dum Dec 11, 2011 3:34 pm

Iti dau dreptate cand vorbesti de turele hobby (da, in principiu asta inseamna), insa momentan suntem prea putini numeric ca sa putem face doua grupe, doua tipuri de pedalat, etc... D'aia si eu as bate pe mai multe ture in garboavele (transport cu masina), pentru acolo se grupeaza oamenii dupa potential/ dorinte si pedaleaza in acel ritm, iar daca bateriile se termina e usor sa ajungi inapoi la "baza" chiar daca impingi la bicla.

La momentul discutiei despre care vorbesti speram ca mai multe persoane (mai ales acei "responsabili") sa fie responsabili si sa se apuce de organizat ture, pe baza "graficului"... Daca ma uit bine cred ca in jur de 70% din turele postate pe forum sunt initiate de mine, ceea ce nu mi se pare prea ok tinand cont ca eu sunt incepator in bicicleala (nici 1 an de zile)...
Inainte cand ma dadeam cu cursiera lumea se plangea ca sunt prea putine ture de MTB, de cand mi-am luat MTB si n-am mai iesit cu cursiera, n-am mai initiat ture de cursiera, cam nimeni nu mai merge cu cursiera, chiar daca vremea inca o permite!
E usor sa ceri "sa se faca", "sa fie facut"... insa singur nu pot sa ma bat cu morile de vant... apropos Adi, tu cate ture ai organizat? Smile sa stii ca cei care organizeaza fac regulile turei, astfel ca poti sa-i tii "in pluton" sau sa-i elimini din tura ta Razz iar de acolo, poate sa faca ce vrea, sa mearga cum vrea!

Planul de bataie al clubului pentru anul viitor este unul destul de stufos in ce priveste concursurile si actiunile "Marea bicicleala"... reusita in a le implementa pe toate o vad gri la acest moment tocmai din lipsa implicarii "factorilor de decizie", in ciuda insistentelor mele... Astfel incat eu am lasat-o moale si din cand in cand mai fac cate o tura de pedalat si incerc sa ma bucur de ea Smile

Oricum, tipul de "mare bicicleala" cum il vezi tu e cam greu de realizat, in plus ce zici tu e mai mult o "tura lunga" si mai putin o incercare de a ne face vazuti Smile

Gata, am scris mai mult, daca vrei si ai timp putem sa discutam fata in fata mai in aprofunzime aceste lucruri Smile Telefonul meu il ai, te implici? Smile Razz

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 12:00 am

Very Happy Paradoxal ,cei care au mult timp la dispozitie sunt cei slabi iar cei care nu au asa mult timp sunt mai buni.Am gasit si explicatia : e simplu -daca ai timp ce rost are sa te grabesti oricum nu te asteapta nimeni,insa daca esti cu timplul limitat tre sa dai pedale grele ca sa mai impaci si capra...
Altfel zis cei care au ,nu-si dau seama ce pierd. pirat
Silviu -esti un bun organizator ,asa incat prefer sa te las pe tine sa le propui .Propuse de mine s-ar la sa cu fluieraturi ,huiduieli ,injutaturi pig
Totusi ptr cei care vor sa fie acasa mai repede ,pot apela la mine ptr sfaturi ,restul trebuie sa-l faca tot ei.
Daca s-ar inchega un nucleu de 4-5-6 buni ,si care sa si treaca peste barierele religioase care ii despart Shocked ,ca sa fie o formatie ,apoi or fi si altii care or sa vrea .

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 12:39 am

Muuult off-topic. Rolling Eyes
Eu am stiut ca nu sunt in stare pentru asa tura si am stat in casa decat sa incurc lumea. Nu va mai bagati in ture ce nu sunteti siguri ca le puteti face fata. Si tu Alex in pantaloni scurti??? Ok, pantaloni lungi n-ai, dar nici minte? Mai vrei sa faci copii?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 2:58 am

muti a scris:Muuult off-topic. Rolling Eyes
Eu am stiut ca nu sunt in stare pentru asa tura si am stat in casa decat sa incurc lumea. Nu va mai bagati in ture ce nu sunteti siguri ca le puteti face fata. Si tu Alex in pantaloni scurti??? Ok, pantaloni lungi n-ai, dar nici minte? Mai vrei sa faci copii?

nu am de gand sa am copii Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 6:34 am

illie_alex a scris:
muti a scris:Muuult off-topic. Rolling Eyes
Eu am stiut ca nu sunt in stare pentru asa tura si am stat in casa decat sa incurc lumea. Nu va mai bagati in ture ce nu sunteti siguri ca le puteti face fata. Si tu Alex in pantaloni scurti??? Ok, pantaloni lungi n-ai, dar nici minte? Mai vrei sa faci copii?

nu am de gand sa am copii Smile
Daca mai umbli asa.. si peste cativa ani te razgandesti, Smile) ai sa chemi pe altu sa tii faca lol!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 6:55 am

Patriche Georgian a scris:
illie_alex a scris:
muti a scris:Muuult off-topic. Rolling Eyes
Eu am stiut ca nu sunt in stare pentru asa tura si am stat in casa decat sa incurc lumea. Nu va mai bagati in ture ce nu sunteti siguri ca le puteti face fata. Si tu Alex in pantaloni scurti??? Ok, pantaloni lungi n-ai, dar nici minte? Mai vrei sa faci copii?

nu am de gand sa am copii Smile
Daca mai umbli asa.. si peste cativa ani te razgandesti, Smile) ai sa chemi pe altu sa tii faca lol!
Very Happy Very Happy Very Happy Pe tine ! Very Happy Very Happy pirat

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  ciprian Lun Dec 12, 2011 7:32 am

Adi... cind e vorba de pedalat pina la Girboavele ,in padure si inapoi acasa , te gindesti foarte bine la cit e de mers si pe urma iei o hotarire deoarece nu poti sa pedalezi incet la ce temperaturi sint afara.La Marea Bicicleala intradevar sa mers cam repede si ne-am cam inprastiat [si eu am alergat la cei din fata sa mearga mai incet], dar a fost prima experienta de acest tip si am invatat ceva,iar ca traseu cum l-ai format tu este foarte lung si nu vor putea merge si copii,iar de vazut nu te va vedea nimeni[cei care trebuie sa ne vada ca existam]

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 10:05 am

slashu a scris:
fratilor imi pare rau de tura dar nu mai puteam . am plecat la drum fara antrenament ,era si de asteptat dar totusi am parcurs 28 de km aproape dus-intors:D si asta e un inceput bun zic io
dar de cand nu ai mai iesit, sau cat de des iesi cu bicla? nu de alta dar nici noi nu suntem cine stie ce rachete Very Happy care a fost cea mai lunga tura facuta de tine si in cat timp ai realizat-o?
ca sa-ti mai revii in forma ai putea sa faci ture prin oras, vizand mai multe dealuri in aceeasi tura sau sa-ti iei un trainer, sa pui in casa bicla si "burta" pe el si cand iesi din iarna sa ne legi mucii la ceafa! Very Happy

de 2 ani nu am mai pedalat si ultimele curse lungi au fost galati-cuca-smulti si adoua zi smulti-cuca-pechea-cuca-galati .ce vremuri eram si io mai tanar mergeam zilnic cu bicla cel putin 10 km

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 10:08 am

...si baieti am facut si o pana la intoarcere apoi a 2 zi am constatat ca era la ambele roti Smile)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  crf1988 Lun Dec 12, 2011 1:26 pm

Salut baieti ma bag si eu pe aici in vorba, am vazut ca se discuta de faptul ca majoritatea turelor facute sunt pentru antrenamentul celor care vor sa mearga la concursuri. Eu am postat cateva ture de-a lungul timpului pe forum, eu nu pot merge foarte tare mai ales pe off road din cauza vehicolului de sub mine. Deja eu cred ca ne cunoastem unii cu altii si stim ce fel se fac turele, eu nu pot sa ies cu maus, emil, cosmin, etc.. baieti care ma aduc acasa apoi inapoi in 4 scanduri dupa tura, ii multumesc lui Muti ca la ultima tura facuta in oras a scos toata energia din mine si din ciprian si practic ma ajutat sa cresc putin la capitolul capacitate fizica. Diferenta intre prima tura de oras si ultima facuta eu zic ca este destul de mare in cele 3 luni de cand alerg cu baietii. Pentru cei care vor ture usoare eu zic ca ar merge in functie de fiecare ture mai lungi, dar pe perioada verii. La vara eu vreau sa ajung la mare asa ca punem cu totii si facem ceva miscare pana atunci sa mancam 150 km pe zi Wink. Si fie ca toti nervii sa vii aruncati asupra pedalelor cu SPD sau fara.
crf1988
crf1988

Mesaje : 387
Reputatie : 6
Data de inscriere : 22/09/2011
Varsta : 36
Localizare : Prin 18

Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 2:39 pm

rici a scris:
slashu a scris:
fratilor imi pare rau de tura dar nu mai puteam . am plecat la drum fara antrenament ,era si de asteptat dar totusi am parcurs 28 de km aproape dus-intors:D si asta e un inceput bun zic io
dar de cand nu ai mai iesit, sau cat de des iesi cu bicla? nu de alta dar nici noi nu suntem cine stie ce rachete Very Happy care a fost cea mai lunga tura facuta de tine si in cat timp ai realizat-o?
ca sa-ti mai revii in forma ai putea sa faci ture prin oras, vizand mai multe dealuri in aceeasi tura sau sa-ti iei un trainer, sa pui in casa bicla si "burta" pe el si cand iesi din iarna sa ne legi mucii la ceafa! Very Happy

de 2 ani nu am mai pedalat si ultimele curse lungi au fost galati-cuca-smulti si adoua zi smulti-cuca-pechea-cuca-galati .ce vremuri eram si io mai tanar mergeam zilnic cu bicla cel putin 10 km

pai bine mosule, rupe maus randurile printre "mitici" la onorabila lui... tinerete Razz, ma apuc eu de bicicleala la 30+ si tu te plangi de 26? Smile) acum serios vorbind, credca dupa cateva ture in care va trebui sa tragi putin (nu extrem) de tine poti sa-ti intri in tura macar atat cat sa poti tine un ritm mediu (mediu la oameni normali nu la mausi Very Happy ) pe distante de 30-50 km. Evident cu alimentatia si hidratarea cat de cat potrivite...
Astea fiind zise nu ramane decat sa vrei, ca restul o sa se intample Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 2:45 pm

crf, nu cred ca arunca nimeni nervi Smile sunt pareri spuse si asta nu poate decat sa ne bucure, indiferent cat sunt de pozitive/ negative, de subiective/ obiective... important este ca ele exista, sunt spuse si vom incerca cu totii sa ne intelegem reciproc, sa luam in considerare aceste opinii chiar daca nu actionam 100% in acele directii.
Cel mai rau lucru care ar putea sa se intample este sa nu ne pese... de acolo nu poti sa faci decat downhill Smile si chiar daca unora le place DH-ul... dealul dispare, iar a doua sansa n-o mai ai, astfel ca haideti sa ne ambitionam putin si sa pedalam in picioare la deal!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Lun Dec 12, 2011 11:02 pm

Cum bine se poate citi printre randuri , antrenamentul conteaza .Multi care au mers bine in trecut inca cred ca mai sunt in stare si se pacalesc asa pana vad crudul adevar...Nefolosite picioarele pierd antrenamentul in 2-3 saptamani de parca nu ai fi pedalad nicicand.Dupa aia tre sa o iei de la capat cu o baza solida de antrenamente aerobice .Iarna asta e momentul propice ptr toti ambitiosii forumului sa-si mareasca capacitatile aero.
Testul e simplu : vezi cam la ce viteza poti merge si rade si glumi cu precenii de pedala.Daca iti dispare zambetul si nu mai poti barfi in voie inseamna ca ai sarit de bariera aerobica.Daca in primavara viteza cu care poti merge, rade, si glumi a crescut inseamna ca ai crescut ,si ca nu ai hibernat bounce bounce .
Provocarea sa fie garboavele xc...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Vizitato Mar Dec 13, 2011 12:32 am

dupa o pauza lunga am intrat direct in tura pt ca luasem bicla cu o zi inainte de aia am ramas de "caruta" (cuvant la moda pe forum) nu am avut timp de antrenament

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011 - Pagina 2 Empty Re: Galati- Garboavele- Galati duminica 11.12.2011

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum