Clubul de Ciclism Galati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
Ture la munte -generalitati EmptyMar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Ture la munte -generalitati EmptyVin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
Ture la munte -generalitati EmptyMier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Ture la munte -generalitati EmptyMier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
Ture la munte -generalitati EmptyDum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
Ture la munte -generalitati EmptyDum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
Ture la munte -generalitati EmptySam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
Ture la munte -generalitati EmptySam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
Ture la munte -generalitati EmptyVin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Ture la munte -generalitati

In jos

Ture la munte -generalitati Empty Ture la munte -generalitati

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 6:34 am

Propun sa discutam aici chestiile generale ptr iesirile la munte fie ele macin vrancea bucegi sau semenic.
Ptr mine iesirile la munte daca nu sunt fortate de vreun concurs ,apoi tre sa fie pe vreme faina.Am dreptul sa-mi aleg vremea.
Nu ai incotro cand esti fortat de imprejurari.
vrancei se poate face int-o si fara probleme.Mai ales vara cand se lumineaza de la 5.Am facut cu Cristi o tura de o zi in Vrancei ,e harta pe bikemap ,cu plecare dimineta din galati si intors seara.Nu mai zic ca se poate campa la Lepsa si face 3 trasee in 3 zile.
Mai am in plan circuitul pietri craiului ,care insa o tot aman din lipsa de timp.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ture la munte -generalitati Empty Re: Ture la munte -generalitati

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 7:23 am

Maus a scris:Propun sa discutam aici chestiile generale ptr iesirile la munte fie ele macin vrancea bucegi sau semenic.
Ptr mine iesirile la munte daca nu sunt fortate de vreun concurs ,apoi tre sa fie pe vreme faina.Am dreptul sa-mi aleg vremea.
Nu ai incotro cand esti fortat de imprejurari.
vrancei se poate face int-o si fara probleme.Mai ales vara cand se lumineaza de la 5.Am facut cu Cristi o tura de o zi in Vrancei ,e harta pe bikemap ,cu plecare dimineta din galati si intors seara.Nu mai zic ca se poate campa la Lepsa si face 3 trasee in 3 zile.
Mai am in plan circuitul pietri craiului ,care insa o tot aman din lipsa de timp.

care e traseul circuitului Piatra Craiului? Very Happy stiu zona binisor si-s curios Razz
O urcare pana la Cab. Curmatura, prin Cheile Zarnestilor ar merge, e o singura zona pe drumul forestier spre cabana unde probabil se va face pushbike, insa nu e lunga, in rest e si ciclabil frumos si ai ce sa vezi Very Happy
Nu mai zic coborarea ce fel va fi flower

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ture la munte -generalitati Empty Re: Ture la munte -generalitati

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 7:40 am

Circuitul meu ar trebui sa plece din zarnesti -flaiul poii- urcare pe culmea tamasului ,coborare la lac la pecineagu, apoi pe la brusturet ,inapoi spre zarnesti.Cam asa vad eu circuitul..

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ture la munte -generalitati Empty Re: Ture la munte -generalitati

Mesaj  ciprian Joi Ian 19, 2012 7:21 am

slashu a scris:
Maus a scris:Propun sa discutam aici chestiile generale ptr iesirile la munte fie ele macin vrancea bucegi sau semenic.
Ptr mine iesirile la munte daca nu sunt fortate de vreun concurs ,apoi tre sa fie pe vreme faina.Am dreptul sa-mi aleg vremea.
Nu ai incotro cand esti fortat de imprejurari.
vrancei se poate face int-o si fara probleme.Mai ales vara cand se lumineaza de la 5.Am facut cu Cristi o tura de o zi in Vrancei ,e harta pe bikemap ,cu plecare dimineta din galati si intors seara.Nu mai zic ca se poate campa la Lepsa si face 3 trasee in 3 zile.
Mai am in plan circuitul pietri craiului ,care insa o tot aman din lipsa de timp.

care e traseul circuitului Piatra Craiului? Very Happy stiu zona binisor si-s curios Razz
O urcare pana la Cab. Curmatura, prin Cheile Zarnestilor ar merge, e o singura zona pe drumul forestier spre cabana unde probabil se va face pushbike, insa nu e lunga, in rest e si ciclabil frumos si ai ce sa vezi Very Happy
Nu mai zic coborarea ce fel va fi flower
Sint frumoase Cheile Zarnestilor spre cabana ,se urca usor chiar si iarna.

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

Ture la munte -generalitati Empty Re: Ture la munte -generalitati

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum