Clubul de Ciclism Galati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
padurea garboavele EmptyMar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
padurea garboavele EmptyVin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
padurea garboavele EmptyMier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
padurea garboavele EmptyMier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
padurea garboavele EmptyDum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
padurea garboavele EmptyDum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
padurea garboavele EmptySam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
padurea garboavele EmptySam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
padurea garboavele EmptyVin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


padurea garboavele

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

padurea garboavele Empty padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Sam Mar 10, 2012 2:30 am

Baieti,lasati statul in casa si in pat ,rancezitul la televizor pe eurosport si treno adriatico,luati saua intre picioare,puneti un fular, o bluza groasa si manusi si dati o raita la garboavele ,
s-a deschis,am fost azi ,super ,cine vrea experiente deosebite in mersul pe zapada ,(marturisisesc nu am mers in viata mea asa si regret ca am pus cauciucuri mai subtiri de city ca se afundau),fugiti la garboavele.
In capatul padurii dupa complexul de vile incepe un pic de zapada iar toata partea aia de coborare catre fostul lac si pina deasupra complexului parasit caprioara ala de jos e zapada de peste un metru ,un metru jumate destul de tare, inca nu a topit-o soarele ,se afunda un pic rotile dar la vale merge super ,va garantez care aveti gume mai late de 1.95 si profil patratele, nu o sa regretati,soare ,aer curat ,peisaj super si amintiri frumose toate in 2 ore si 36 de km ,promit data viitoare si poze...AM LASAT URME Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Sam Mar 10, 2012 9:56 am

Nu ai dat si de urmele noastre? Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Dum Mar 11, 2012 9:30 am

am impresia ca nu mai erau urme de bicicleta...doar de piciore si pe alocuri de masina,a trecut si un urechiat salbatec fugarit de doi ciini pe linga mine,dolofanel,dar cred totusi ca voi ati mers pe alt traseu si pe pamant tare,eu in capatul padurii am facut dreapta pe traseul clasic catre lac sau fosta balta din spatele padurii ,drum care vara e asfaltat.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Dum Mar 11, 2012 9:42 am

revel a scris:am impresia ca nu mai erau urme de bicicleta...doar de piciore si pe alocuri de masina,a trecut si un urechiat salbatec fugarit de doi ciini pe linga mine,dolofanel,dar cred totusi ca voi ati mers pe alt traseu si pe pamant tare,eu in capatul padurii am facut dreapta pe traseul clasic catre lac sau fosta balta din spatele padurii ,drum care vara e asfaltat.


am vazut niste urme pe acolo prin capatul padurii ...ai mers prin zapada aia ??? Neutral Shocked

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Dum Mar 11, 2012 9:50 am

da am spus ca am fost ieri ,da sunt ale mele si am si gume de city 1.95 de aia s-au afundat dar mergea ,
e super, bagi pinion mare si dai la foc automat,nu am mai mers niciodata asa, zici ca esti la discovery,pacat ca nu ati incercat...eu nu m-am putut abtine ,
in cel mai rau caz o iei la picior inapoi sau inainte ..depinde cat ai de mers,
era sa imi rup odata familia intr-o urma de picior, cind m-am oprit brusc si apoi sa ma fac afis pe jos cind am incercat sa franez pe o baltoaca inghetata si a fugit fata in lateral ,dar am pus piciorul jos,
in rest era destul de tare si am si 85 de kg.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Dum Mar 11, 2012 1:08 pm

Băi ,sunt uimit....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Dum Mar 11, 2012 3:05 pm

Maus a scris:Băi ,sunt uimit....


de ce Nene Maus zis si Domn` Antrenor ... De ce esti uimit??? Suspect

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Dum Mar 11, 2012 10:39 pm

Că oamenii merg la pădure si pe zăpadă...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Joi Mar 15, 2012 9:31 am

Are careva ceva poze cu renumitul deal de la Garboavele? Cam cu ce s'ar asemana ca dificultate de prin Galati?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Joi Mar 15, 2012 10:14 am

urcarea pe poteca din lateralul selgrosului ,pana la biserica aia pe stil vechi...Este cu orientare sud est ,poti sa o incerci ca sigur e uscata.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Vin Mar 16, 2012 9:48 am

Maus a scris:urcarea pe poteca din lateralul selgrosului ,pana la biserica aia pe stil vechi...Este cu orientare sud est ,poti sa o incerci ca sigur e uscata.

Aha...floare la ureche:D...da pana sus se ofileste

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Vin Mar 16, 2012 9:58 am

23% inclinare maxima....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Vin Mar 16, 2012 10:12 am

Maus a scris:23% inclinare maxima....

Asta e mult?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Vin Mar 16, 2012 10:13 am

caracas gabriel a scris:
Maus a scris:23% inclinare maxima....

Asta e mult?

Smile) daaa

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Vin Mar 16, 2012 10:21 am

Deci e poteca aia de pe partea bisericii, pe dreapta cum te duci spre Braila, care duce la balta aia, nu? Ori e vorba de vreo poteca pe partea cu Selgrosul, pe langa parc?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Vin Mar 16, 2012 10:39 am

Ce faci vrei sa ma incurci?Te duci jos langa gardul de la selgros ,si te uiti in sus .Poate sunt mai multe poteci , o alegi pe cea mai inclinată....

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Vin Mar 16, 2012 10:49 am

Mura in gura ...din satelit.Cea din dreapta.
padurea garboavele Urcareamuraingura


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Joi Mar 22, 2012 10:06 am

am sa revin des pe subiectul asta ca imi este drag:


dor mare de pedale monsher,chef mare de o tura,

dupa ce eram invidios pe toti care se plimba cu bicla si intre week-end-uri ,adica in timpul saptamanii am hotarat sa urmez exemplul si sa repet cat de des pot experienta asta,cat imi permite serviciul si familia ca timp,ba chiar am in cap si o tura pe intuneric si cum fiecare isi gaseste cel mai bine ritmul singurel,

iata-ma azi joi dupa o delegatie la Bucuresti cu trafic si aglomeratie,intors acasa si gata de evadare Smile

16:30 am intrat acasa m-am schimbat am apucat sa pun apa in bidon in care am stors si ceva juma de lamaie si pe sa catre bariera,vant din fata la dus,
traseul a fost piata mare spate bankpost-traian-bariera-metro-garboavele -bariera parc zoo si retur,

la dus 40 de minute,15 km,20 viteza medie,intors cu vint din spate in 30 de min,tot 15 km evident si 25 media generala desi doar pe intors a fost mai sus pe la 30 km/h ,cu baba de mtb,

traianul in schimb la coborare in viteza cred ca e imposibil pe cursiera ,rupe ficatii,nu stiu daca e buna de antrenament dar e sigur placuta si te scote din cotidian,tura buna si pentru incepatori,va doresc succes la pedalat si cat mai putin vant din fata...


daca posturile mele sunt prea lungi sau depasesc subiectele si contin prea multe povesti rog administratorul sa imi dea un pm,este in dorinta de a incuraja si a dezvolta pasiunea ciclo si in inimile inca inflacarate ale cititorilor si doritorilor care nu au asa multi km pe pedale...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Mier Mai 02, 2012 11:11 am

mda, pai de 1 mai am sarbatorit cu o tura pe la padure sa iau pulsul natiunii si ...cum nu mi-a ajuns, am dat si o tura de xc 2012 asa din inertie,

deci 2 ore 20min. la total cu 35 de minute tura de concurs,45 km total, evident cu baba de first,cred ca am fost singurul maniac prin padure in ziua respectiva care a adunat pinzele de paianjeni din traseu,a alungat gusterii ce se incalzeau la soare pe mijlocul potecii,a fugarit un fazan pe linga casa padurarului si el tot la soare in traseu sarbatorea 1 mai si a tulburat linistea cailor atatati la marginea padurii, sa pasca linistiti ,cu gafaielile iesite din pedalatul ultimului urcus...:0

a fost frumos sa rup toata atmosfera aia cu mese,masini,gratare,muzici,iz de sarbatoare,imbolzeala neamule cu:
traseul xc 2012, cu linistea si verdeata lui ,salbaticia padurii si fauna care m-a intimpinat placut, fugind din calea mea desi era si ea in vacanta....
inca odata laude cui l-a creat ,tot respectul, un mod inimaginabil de rupere din cotidian si relaxare dinamica alaturi de obiectul nostru preferat creat pentru distractie ,bicicleta.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Mier Mai 02, 2012 10:09 pm

+10 de la mine maniacule.Si mie mie dor de padure,dar la 33 de grade cred ca e macel in padure...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  ciprian Mier Mai 02, 2012 10:57 pm

E racoare in padure,dar e plin de insecte. Dupa o tura de padure ai sa vezi pe haine numai pete galbene de la albine si cio mai fi

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Joi Mai 03, 2012 10:25 am

ciprian a scris:E racoare in padure,dar e plin de insecte. Dupa o tura de padure ai sa vezi pe haine numai pete galbene de la albine si cio mai fi
Faci antireclama, la cel mai frumos loc de dat cu bicicleta? Rolling Eyes

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Sam Iun 30, 2012 3:40 am

Poate par invechit si plin de praf,poate subiectul plictiseste dar mie imi place,

Doar pentru antrenament ca stiu ca la pro nu e mare scofala,o tura strasnica si sanatoasa de Padurea Garboavele mai in ritm alert asa ,o simpla evadare in natura pentru pasionatii de bike sunt convins ca e cel mai aproape loc de Galati care incanta si ochiul si deschide si narile un pic desi pina acolo sunt destule dezavantaje ca,masini,drum aglomerat,noxe,claxoane,carute,ciini,gropi si drum denivelat....dar merita odata ce treci de poarta zoo si o iei la vale pina te intorci pe drumul de sus ai 15-20 de minute care rascumpara tot ce am scris mai sus,asta e opinia mea,

Alt loc pentru cei care dau o pedala din placere si nu pro ,in afara de bac...si peste dunare...profe ,se duc pe tura de combinat cu deviatile anexe sau dau pe Schela sau dig-Sendreni cu cursiera,nu e asa peisaj mai pe niciuna in afara de zgura de combinat si paduricea de la Siret...varianta mea a iesit azi intr-un contratimp individual ,fara oprire in 1 ora si 20 de min.Am mers cu montana normal.
Daca si nenea Maus considera ca merita ca traseu variat si mai incinta pe cineva poate facem chiar un concurs gen metro-vanatori-garboavele-retur ca varianta la o urmatoare marea evadare-bicicleala pentru neprofesiaonisti tot se plinge si cere lumea si traseu pentru respectivii pasionati ,facem un pluton cu acordul ,sprijinul si insotirea politiei in parcarea de la metro si cronometram sosirea :Smile))

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Vizitato Sam Iun 30, 2012 4:29 am

In urmatoarle doua saptamani dupa 5 dupa-amiaza pot merge si eu.
Pune o ora si punct de intalnire, chiar si la o tura fara coloana oficiala Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

padurea garboavele Empty Re: padurea garboavele

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum