Clubul de Ciclism Galati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
palavrageala...  - Pagina 19 EmptyMar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
palavrageala...  - Pagina 19 EmptyVin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
palavrageala...  - Pagina 19 EmptyMier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
palavrageala...  - Pagina 19 EmptyMier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
palavrageala...  - Pagina 19 EmptyDum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
palavrageala...  - Pagina 19 EmptyDum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
palavrageala...  - Pagina 19 EmptySam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
palavrageala...  - Pagina 19 EmptySam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
palavrageala...  - Pagina 19 EmptyVin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


palavrageala...

+4
BigMig
adi romanu
Cosminebu
AndreiCiclistul
8 participanți

Pagina 19 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul

In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  ciprian Mar Ian 17, 2012 10:43 am

M-am inregistrat

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  ciprian Mar Ian 17, 2012 10:44 am

Termenul pe care ni la dat mai are citeva ore si expira,dar noi ii mai acordam o zi [sintem milosi].

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mar Ian 17, 2012 11:49 am

ciprian a scris:Termenul pe care ni la dat mai are citeva ore si expira,dar noi ii mai acordam o zi [sintem milosi].


ce termen nene ?? Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mar Ian 17, 2012 1:07 pm


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mar Ian 17, 2012 1:34 pm

la astia am cerut prima oara oferta... scump dom'le... scump! Smile

in genere la noi in tara cine face echipamente "serioase" iti iau minim 200lei pe echipament de vara (tricou + pantalon bib)... ca noi ne-am luat tzaca cu "oameni seriosi", a fost datorita pretului... 150lei pe amandoua
ata ete... asa e cand dai banii inainte ca la curve! sa ne fie invatatura de minte Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mar Ian 17, 2012 3:40 pm

AndreiCiclistul a scris:
slashu a scris:
ciprian a scris:Este mic si vrea sa se faca mare,deci trebuie sa-l sustinem [si sa-l credem] Twisted Evil
personal nu dau mai mult de 1-2 sanse/an Smile)) Razz

Ia vezi, intra pe http://styleimages.info/forum fa-ti un cont si vezi cum arata forumul. Are de 10 ori mai multe optiuni ca asta gratuit, are mult mai mult spatiu, nu sunt reclame, nu sunt bug-uri la schimbarea temelor sau introducerea unui design sau oricealtceva, mai multe avantaje pentru useri, usor de folosit. E un domeniu de al meu ala pe care l-am folosit ca test.

cand avem amanoi timp vii la mine si-l punem pe clubciclism.ro, pe un alt subdomeniu, vedem cum ducem acolo info din forumul asta apoi facem trecerea permanenta... bine?
insa sa stii ca totul depinde 90% de tine! de vorbit e simplu si usor, de facut... acolo se poticnesc cei mai multi! Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mar Ian 17, 2012 6:09 pm

foarte tare...
http://mariuspetrache.blogspot.com/2011/12/spunand-lucrurilor-pe-nume.html

asta ca sa nu mai credeti (unii) ca pe la "altii" umbla cainii cu covrigi in coada... Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  AndreiCiclistul Mier Ian 18, 2012 4:17 am

slashu a scris:
AndreiCiclistul a scris:
slashu a scris:
ciprian a scris:Este mic si vrea sa se faca mare,deci trebuie sa-l sustinem [si sa-l credem] Twisted Evil
personal nu dau mai mult de 1-2 sanse/an Smile)) Razz

Ia vezi, intra pe http://styleimages.info/forum fa-ti un cont si vezi cum arata forumul. Are de 10 ori mai multe optiuni ca asta gratuit, are mult mai mult spatiu, nu sunt reclame, nu sunt bug-uri la schimbarea temelor sau introducerea unui design sau oricealtceva, mai multe avantaje pentru useri, usor de folosit. E un domeniu de al meu ala pe care l-am folosit ca test.

cand avem amanoi timp vii la mine si-l punem pe clubciclism.ro, pe un alt subdomeniu, vedem cum ducem acolo info din forumul asta apoi facem trecerea permanenta... bine?
insa sa stii ca totul depinde 90% de tine! de vorbit e simplu si usor, de facut... acolo se poticnesc cei mai multi! Wink

Eu nu am nici o idee cum sa mutam toate subiectele si toate discutiile pe noul forum. In seara asta am sa caut un e-mail de la unul din administratorii ForumGratuit sa-l intreb daca e posibil.
AndreiCiclistul
AndreiCiclistul

Mesaje : 442
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Sa...

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  cipt2001 Mier Ian 18, 2012 4:19 am

O cautare pe forumul de suport iti va gasi cel putin 10 intrebari legate de baza de date, toate cu raspuns negativ din pacate Sad

cipt2001

Mesaje : 186
Reputatie : 17
Data de inscriere : 12/05/2011

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  ciprian Mier Ian 18, 2012 5:11 am

illie_alex a scris:
ciprian a scris:Termenul pe care ni la dat mai are citeva ore si expira,dar noi ii mai acordam o zi [sintem milosi].


ce termen nene ?? Smile
Andrei a spus ca pune niste filmulete in 2 zile si i-a expirat timpul.

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 6:59 am

cipt2001 a scris:O cautare pe forumul de suport iti va gasi cel putin 10 intrebari legate de baza de date, toate cu raspuns negativ din pacate Sad

asta e, oricum vor fi schimbate si sectiunile... o luam de la capat cu forumul, insa de data asta macar stim ca avem acces total la tot!... asa cum este normal de altfel Smile
sarbatorim asa "legiferarea" clubului? Razz

eventual unde discutiile sunt cel putin interesante/ necesare si pe viitor, facem un copy/paste, ca n-o fi foc Smile

p.s. eventual intrebati "seful" forumgratuit cat ne-ar costa baza de date cu toate posturile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  AndreiCiclistul Mier Ian 18, 2012 7:03 am

In week-end trec pe la tine cu forumul / pack-ul de limba romana pe stick ? Sau il las hostat pe 000webhost si bagi doar nameserverele sa schimbi subdomeniul sau il reinstalam pe un host de-al tau?

Oricum eu zic ca un "New start" ar fi mai bine. Se vor reface cateva posturi cu date importante gen Calendar competitional etc.
AndreiCiclistul
AndreiCiclistul

Mesaje : 442
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Sa...

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 7:24 am

AndreiCiclistul a scris:In week-end trec pe la tine cu forumul / pack-ul de limba romana pe stick ? Sau il las hostat pe 000webhost si bagi doar nameserverele sa schimbi subdomeniul sau il reinstalam pe un host de-al tau?

Oricum eu zic ca un "New start" ar fi mai bine. Se vor reface cateva posturi cu date importante gen Calendar competitional etc.

vorbim vineri la telefon

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  AndreiCiclistul Mier Ian 18, 2012 9:37 am

AndreiCiclistul
AndreiCiclistul

Mesaje : 442
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Sa...

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  cipt2001 Mier Ian 18, 2012 9:48 am

AndreiCiclistul a scris:In week-end trec pe la tine cu forumul / pack-ul de limba romana pe stick ? Sau il las hostat pe 000webhost si bagi doar nameserverele sa schimbi subdomeniul sau il reinstalam pe un host de-al tau?

Oricum eu zic ca un "New start" ar fi mai bine. Se vor reface cateva posturi cu date importante gen Calendar competitional etc.

Recomandarea mea: fara hosting gratuit! Vrem ceva serios, stabil si unde sa avem suport tehnic. Am spus ca pot pune la dispozitie gratuit 300MB cu suport PHP/Mysql. Cat timp nu sunt uploadate poze (se pot folosi fara probleme linkuri externe) nu ar trebui sa avem probleme mult timp. Daca e nevoie de mai mult eu personal am lucrat bine cu cei de la Elvsoft.

cipt2001

Mesaje : 186
Reputatie : 17
Data de inscriere : 12/05/2011

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  cipt2001 Mier Ian 18, 2012 9:54 am


Deci fa-le si tu mai mici de 10 minute sau incerci recomandarea lui Alex (Vimeo)

cipt2001

Mesaje : 186
Reputatie : 17
Data de inscriere : 12/05/2011

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 11:12 am

cipt2001 a scris:
AndreiCiclistul a scris:In week-end trec pe la tine cu forumul / pack-ul de limba romana pe stick ? Sau il las hostat pe 000webhost si bagi doar nameserverele sa schimbi subdomeniul sau il reinstalam pe un host de-al tau?

Oricum eu zic ca un "New start" ar fi mai bine. Se vor reface cateva posturi cu date importante gen Calendar competitional etc.

Recomandarea mea: fara hosting gratuit! Vrem ceva serios, stabil si unde sa avem suport tehnic. Am spus ca pot pune la dispozitie gratuit 300MB cu suport PHP/Mysql. Cat timp nu sunt uploadate poze (se pot folosi fara probleme linkuri externe) nu ar trebui sa avem probleme mult timp. Daca e nevoie de mai mult eu personal am lucrat bine cu cei de la Elvsoft.

am hosting destul de mare, acolo unde este si site-ul clubciclism.ro, baze de date, spatiu, tot ce trebuie, doar trebuie sa ne apucam de forum (cu mine pana il punem pe picioare), apoi il administreaza cine se hotaraste ca-l administreaza... probabil andrei daca vrea Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  cipt2001 Mier Ian 18, 2012 11:14 am

Si atunci de ce s-a ales formula asta pentru forum?

cipt2001

Mesaje : 186
Reputatie : 17
Data de inscriere : 12/05/2011

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  AndreiCiclistul Mier Ian 18, 2012 11:16 am

cipt2001 a scris:Si atunci de ce s-a ales formula asta pentru forum?

Acela este un domeniu de al meu cumparat mai de mult pentru un proiect lasat in paragina... si am folosit domeniul ca sa vad cum e acel forum.
AndreiCiclistul
AndreiCiclistul

Mesaje : 442
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Sa...

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  cipt2001 Mier Ian 18, 2012 11:18 am

Ma refeream la utilizarea forumgratuit ca platforma in loc de instalarea phpBB pe propriul hosting?

cipt2001

Mesaje : 186
Reputatie : 17
Data de inscriere : 12/05/2011

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  AndreiCiclistul Mier Ian 18, 2012 11:21 am

Aici nu e treaba mea dar din cate am inteles, a trebuit un forum rapid pe moment si au folosit aceasta metoda.
MARE GRESEALA Sad
AndreiCiclistul
AndreiCiclistul

Mesaje : 442
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Sa...

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 12:22 pm

AndreiCiclistul a scris:Aici nu e treaba mea dar din cate am inteles, a trebuit un forum rapid pe moment si au folosit aceasta metoda.
MARE GRESEALA Sad

exact asta s-a intamplat...
oricum, deja am inceput munca la cel de pe hosting Very Happy
http://clubciclism.ro/forum/

Pe langa forum mai inca ceva in lucru, dar treaba aceea va fi surpriza Razz

Avem nevoie de un om care sa faca "Revista presei" pentru clubciclism.ro, adica odata pe saptamana sa faca un articol cu cea mai tare/interesanta chestie din ciclism care s-a intamplat in saptaman respectiva. Poate sa fie vorba de ciclism local, national, international, insa trebuie sa contina macar 1 fotografie si sa aiba sursa de unde a fost gasita/preluata informatia.
Pentru treaba asta ar fi bine sa fie un om mai in varsta, tinereii tinzand a avea o exprimare si un vocabular putin mai... saracacios (fara suparare). Daca exista mai multi doritori... cu atat mai bine! Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 12:26 pm

Smile) chiar vroiam sa spun ca nu sunt omul potrivit pentru asta Smile)... am o limita in a ma exprima (am zis bine?) Smile) , nu gasesc mereu cel mai bun mod de`a o face ...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 12:30 pm

illie_alex a scris:Smile) chiar vroiam sa spun ca nu sunt omul potrivit pentru asta Smile)... am o limita in a ma exprima (am zis bine?) Smile) , nu gasesc mereu cel mai bun mod de`a o face ...

sa stii ca daca chiar vrei sa faci asta, pot "coafa" eu putin textul inainte de a-l urca Wink... apoi, mai inveti si tu putintica romana, ca de asl pls cred ca esti satul deacu' Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  AndreiCiclistul Mier Ian 18, 2012 12:33 pm

Slashu, instaleaza asta : http://www.phpbb.com/customise/db/translation/romanian/ pe forum
Ai instructiuni aici : http://www.phpbb.com/customise/db/translation/romanian/faq/f_449

EDIT : Si incearca sa scoti aia la inregistrare cu "captcha" ca e ciudata, am bagat-o de 5 ori si nu a mers nici una si acum tre sa astept sa mai pot incerca X( sau baga mai multe incercari...
AndreiCiclistul
AndreiCiclistul

Mesaje : 442
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Sa...

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 19 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum