Clubul de Ciclism Galati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
palavrageala...  - Pagina 3 EmptyMar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
palavrageala...  - Pagina 3 EmptyVin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
palavrageala...  - Pagina 3 EmptyMier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
palavrageala...  - Pagina 3 EmptyMier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
palavrageala...  - Pagina 3 EmptyDum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
palavrageala...  - Pagina 3 EmptyDum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
palavrageala...  - Pagina 3 EmptySam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
palavrageala...  - Pagina 3 EmptySam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
palavrageala...  - Pagina 3 EmptyVin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


palavrageala...

+4
BigMig
adi romanu
Cosminebu
AndreiCiclistul
8 participanți

Pagina 3 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Urmatorul

In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Joi Aug 18, 2011 11:48 am

cu un sac de dormit ma poate ajuta cineva cateva zile???

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Joi Aug 18, 2011 9:20 pm

am eu unul, dar ... e cam scurt, cam gros si cam greu pt bike - iti trebe ceva numai de pufuleti; daca totusi vrei sa il incerci ...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Joi Aug 18, 2011 11:23 pm

muti a scris:am eu unul, dar ... e cam scurt, cam gros si cam greu pt bike - iti trebe ceva numai de pufuleti; daca totusi vrei sa il incerci ...


te sun dupa 5 a zis slash ca e posibil sa gaseasca el unul Smile, te sun daca`ti gasesc numaru de telefon Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Joi Aug 18, 2011 11:57 pm

aaa... acum mi-am dat seama, la tine o sa conteze mult si lungimea sacului Smile) altfel o sa-ti incalzesti doar picioarele

no, in cel mai rau caz am eu unul mai lung, dar mai gros si voluminos... unde il vei cara? rucsac in spate? portbagaj pe bici deasupra rotii din spate ar fi bun, ca e ideal sa nu cari in spate, sa fii aerisit

sa te mai gandesti si IN ce iti pui toate chestiile, ca daca dai de-o ploaie, de noroaie, sa nu le faci muci

treaba asta cu turele lungi nu-i asa simpla precum pare Razz

apropos, vezi cum va miscati mai repede inapoi, ca noi o sa incercam sa mergem cu o seara inainte la babadag, sa avem timp de o verificare de traseu...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Aug 19, 2011 12:07 am

slashu a scris:aaa... acum mi-am dat seama, la tine o sa conteze mult si lungimea sacului Smile) altfel o sa-ti incalzesti doar picioarele

no, in cel mai rau caz am eu unul mai lung, dar mai gros si voluminos... unde il vei cara? rucsac in spate? portbagaj pe bici deasupra rotii din spate ar fi bun, ca e ideal sa nu cari in spate, sa fii aerisit

sa te mai gandesti si IN ce iti pui toate chestiile, ca daca dai de-o ploaie, de noroaie, sa nu le faci muci

treaba asta cu turele lungi nu-i asa simpla precum pare Razz

apropos, vezi cum va miscati mai repede inapoi, ca noi o sa incercam sa mergem cu o seara inainte la babadag, sa avem timp de o verificare de traseu...


nu conteaza nene lungimea sacului o sa ma invelesc pana unde merge... oricum tre sa iau cu mine o bluza cu maneca lunga.. si `mi iau si`un fes Smile)... sacul o sa`i gasesc un loc sa`l agats de rucsac , si de ajuns nu`ti face griji voi ajunge la timp in gl ... Care ar fi ora la care vreti sa plecam din Gl spre Babadag pe 27 ???

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Aug 19, 2011 1:09 am

citeste mai bine ultima fraza din mesajul anterior: acolo scrie "cu o seara inainte", asta inseamna de vineri seara... dar e doar o idee preferata de mine momentan, se va discuta duminica la aintalnire mai pe larg (in functie de doritori)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Aug 19, 2011 1:15 am

slashu a scris:citeste mai bine ultima fraza din mesajul anterior: acolo scrie "cu o seara inainte", asta inseamna de vineri seara... dar e doar o idee preferata de mine momentan, se va discuta duminica la aintalnire mai pe larg (in functie de doritori)


da e ceva , eu as merge de pe 27 , vedem traseul .. sac de dormit nu stiu daca mai trebuie , e posibil sa nu ma mai duc in colo din cauza timpului scurt de odihna care l`as avea inainte de concurs, deci mai e posibil sa`mi fac si aparitia la intalnirea de duminica unde vom putea vorbi despre mai multe cazare la babadag .. ., poate unii au cort si vor sa stea in cort ... dar vorbim duminica

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Aug 19, 2011 1:23 am

nenea slash, probleme cu telefonu .... numarul era salvat Smile)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Joi Sept 01, 2011 9:22 am

slashule si mai zici ca stau degeaba`n casa ca nu pedalez deloc... , pedalez si eu cat pot , ma tin si eu dupa nenea maus pana`mi cedeaza ori spatele de la prea mult efort si bicicleta prea mica ori picioarele din cauza rezistentei , m`a rupt si azi , azi nu am mai tinut pasul cu el m`am oprit din cauza durerii de spate, dar am terminat jumate de tura cum am facut data trecuta Sad , adica , cred ca am facut 2-3sferturi din tura Razz, viteza am incercat sa o tin si eu aproape de 30 , unde nu am reusit asta am tinut`o`n 20km/h la deal mai greeeu ...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Joi Sept 01, 2011 10:01 pm

Cristi a zis ca esti de la elite si deci poti.Cum dureri avem cu totii ,ar trebui o durere sa nu te opreasca .Daca faci crampe musculare renunti?Eventual reduci viteza ,iei o gura de jaratec ,te scuturi de bube si dai pedale grele.
La elite tre sa stai bine si cu bostanul nu numai cu picioarele. Basketball

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Home trainer

Mesaj  Vizitato Joi Sept 01, 2011 11:57 pm

Am si io o intrebare: Are cineva sa-mi imprumute un HomeTrainer de care nu mai are nevoie? Ca de cand o sa inceapa scoala nu prea mai e timp de iesit afara si de antrenament si imi ziceam ca poate dupa ce vin de la scolita sa trag 1-2 ore la hometrainer. bounce

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Sept 02, 2011 1:04 am

Adica tu vrei sa gasesti un lenes care nu mai are chef de pedale pe timpul iernii. Hmmm... greu tare Uriasule.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Sept 02, 2011 1:34 am

muti, nu ma durea fundul si nici nu era o crampa, eu nu am probleme cu crampele musulare... , ma durea foarte tare spatele o durere de`mi venea sa plang , si de obicei acea durere ma ia cand fortez prea tare , am baut eu si o gura de apa dar pana nu m`am oprit cateva secunde nu mi`a trecut ...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Sept 02, 2011 2:12 am

Vezi pozitia la sea,ca de acolo poasa te doara cocoasa.Dar chiar si asa se poate controla mergand in picioare.Orice durere e conrolabila pe bicla cu exceptia crampelor care chiar iti blocheaza picioarele de tot.Dar pana acolo e lunga si multa poveste...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Sept 02, 2011 2:27 am

Maus a scris:Vezi pozitia la sea,ca de acolo poasa te doara cocoasa.Dar chiar si asa se poate controla mergand in picioare.Orice durere e conrolabila pe bicla cu exceptia crampelor care chiar iti blocheaza picioarele de tot.Dar pana acolo e lunga si multa poveste...



nene maus, mintea mea de copil de 21 de ani imi spune ca am bicicleta prea mica, si am evitat mereu sa merg in picioare pe bicla mea ca fiind mica mai rau ma oboseste Smile... cand o sa am o bicla mai mare "........" o sa merg si in picioare ... cu spatele drept Razz

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Sept 02, 2011 2:37 am

illie_alex a scris:muti, nu ma durea fundul si nici nu era o crampa, eu nu am probleme cu crampele musulare... , ma durea foarte tare spatele o durere de`mi venea sa plang , si de obicei acea durere ma ia cand fortez prea tare , am baut eu si o gura de apa dar pana nu m`am oprit cateva secunde nu mi`a trecut ...

Mey prietene - deschide larg ochiii si vezi pe unde scrii si ce scrii. aici era un subiect legat de trainerul Uriasului - te-ai bagat tu cu esplicatii si crampe si alea lea ...
ROG un moderator sa mute la locul respectiv. Ufff - cred ca esti la a doua abatere.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Vin Sept 02, 2011 3:04 am

uriasu_12 a scris:Am si io o intrebare: Are cineva sa-mi imprumute un HomeTrainer de care nu mai are nevoie? Ca de cand o sa inceapa scoala nu prea mai e timp de iesit afara si de antrenament si imi ziceam ca poate dupa ce vin de la scolita sa trag 1-2 ore la hometrainer. bounce

slabe sanse... cine il are de obicei il si foloseste Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Cosminebu Dum Sept 04, 2011 11:00 am

maine soselim si noi putin ?
Cosminebu
Cosminebu

Mesaje : 199
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 29
Localizare : galati

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Dum Sept 04, 2011 12:02 pm

mi-e dor de-o Schela Very Happy Idea

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Dum Sept 04, 2011 12:48 pm

mai baieti... in loc de intrebari, postati colo tura, cu macar(!) 1 zi inainte, si apoi vedeti care/cum daca merge...

parerea mea personala e sa bagati pedala acum cat inca mai e cald, pentru ca apoi o sa spuneti "e frig, ploua, n-am echipament adecvat"

dar pentru ca sa nu mergeti singuri, trebuie sa POSTATI TURE... unul daca se prinde tot e bine Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mar Sept 13, 2011 6:21 am

Muti, Slashu.. nu bagati si voi maine o tura de mtb? What a Face, sau trebuie sa astept pana sambata? affraid

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  ciprian Mar Sept 13, 2011 7:47 am

DA. miine ca este sarbatoare mergem si noi UNDEVA CU mtb-ul? Simbata siDuminica lucrez,

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mar Sept 13, 2011 7:53 am

puneti tura, lasati gura! Smile))

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  ciprian Mar Sept 13, 2011 7:56 am

dincolo cu bacul sau in alta parte,voi stiti traseele mai bine.

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Vizitato Mier Sept 14, 2011 1:40 am


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

palavrageala...  - Pagina 3 Empty Re: palavrageala...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum