Clubul de Ciclism Galati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin EmptyMar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin EmptyVin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin EmptyMier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin EmptyMier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin EmptyDum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin EmptyDum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin EmptySam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin EmptySam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin EmptyVin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin

In jos

Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin Empty Help!!!...probleme ciclocomputer wireless...B'twin

Mesaj  Vizitato Sam Sept 01, 2012 1:05 pm

Buna seara, va rog frumos sa ma ajutati cu o mica /mare problema la un kilometraj,Nici nu stiu cum sa incep ca sa fiu mai explicit ,Am un kilometraj wireless care din pacate nu mai functioneaza corect , simptomele lui sunt : imi indica o viteza mai mare decat cu cea cu care eu rulez, mai are anumite momente cand indica corect dar in marea parte imi indica cu mult peste viteza reala ( 5-10 km peste ) mentionez ca dimensiunea rotii este corect indrodusa. Acum sa incep sa zic care cred ca este motivul de imi indica eronat , deci eu cred ca de acolo ar fi problema , acest senzor de viteza este montat pe furca spate a bicicletei ( este si cu cadenta de asta este montat pe spate ) am mers pe un drum de off-road si senzorul de viteza nefiind bine legat pe furca a intrat intre spite la care a fost un pic lovit de spite pana am oprit bicicleta la care atunci am pierdut si magnetul de pe spite....toate bune si frumoase ce am zis asta este sa dus magnetu, am ajuns acasa am pus alt magnet ...imi indica viteza corect...pana la un moment dat cand sa oprit nu mai indica nimic ....am ajuns acasa l'am restetat ...mi'am zis sa nu fie din gauza magnetului sa nu fie prea slab ....am dat search la ciclo sa caute senzor abia mi'a gasit senzoru...intr un final la gasit ...si de atunci imi indica eronat...acum ma mancat sa ma pun sa dau reset si acum nu mai gaseste deloc senzoru ...imi zice " missing senzor " nu mai detetecteaza...Aveti idee ce are eu unu ma gandesc sa nu fie din cauza magnetului fiind de la alt ciclocomputer poate este prea slab sau bateria prea slaba de la senzor de pe furca sau cel de pe pipa , sau cea mai rea situatie sa se fi stricat de la lovitutrile alea cand a intrat sezorul intre spite...Va rog frumos daca ati intampinat astfel de problema sa am ajuta'ti si pe mine ....Va multumesc anticipat ( sper ca ati inteles ce problema am , nu prea ma pricep in scris sa zic ceva...)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum