Clubul de Ciclism Galati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
Antrenament fix - Spinning EmptyMar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Antrenament fix - Spinning EmptyVin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
Antrenament fix - Spinning EmptyMier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
Antrenament fix - Spinning EmptyMier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
Antrenament fix - Spinning EmptyDum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
Antrenament fix - Spinning EmptyDum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
Antrenament fix - Spinning EmptySam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
Antrenament fix - Spinning EmptySam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
Antrenament fix - Spinning EmptyVin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Antrenament fix - Spinning

4 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Sam Dec 17, 2011 4:01 pm

Am avea un spatiu de cca 30mp, inalt la 4m (adica bun la mirosuri/ caldura excesiva - ca se ridica) pe care l-am putea folosi in iarna asta pentru spinning. Spatiul este gratis, destul de calduros, eventual cu un calorifer electric rezolvam problema caldurii (daca exista) si se afla pe Aurel Vlaicu, in una din cladirile de la fostul "Munca si arta".

Pentru cei care nu stiu ce e spinningul : pedalat pe bicicleta fixa sau trainer, dupa un program anume facut pentru ceea ce vrei sa antrenezi (rezistenta, sprintul, catararile). Deci spatiul ar fi si am putea sa ne adunam sa ne antrenam impreuna, poate si mici concursuri, credeti ca am putea gasi si bicicletele fixe sau trainerele necesare pentru ca activitatea asta sa poata avea loc?

Am nevoie sa-i dau un raspuns darnicului sponsor (cu spatiul), daca il luam sau nu in "administrare".

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Sam Dec 17, 2011 9:38 pm

eu va pot ajuta cu o bicicleta

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Sam Dec 17, 2011 10:07 pm

bicicleta fixa ,adica medicinala?daca da aduc eu una

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  chris_mirchy Sam Dec 17, 2011 10:52 pm

Am si eu un trainer si o bicicleta magnetica. Subiectul a tot fost dezbatut, insa se pare ca "lumea" se coteste de la a lua o decizie. Poate, totusi, nu o mai lalaim ca vine acus iarna Smile)
chris_mirchy
chris_mirchy

Mesaje : 80
Reputatie : 11
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 43
Localizare : Galati - RO

http://www.mausbike.ro

Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Sam Dec 17, 2011 10:55 pm

sper sa n-o mai lalaim... asta e si ideea postului...
somnul natiunii naste monstri! trezirea domnilor "factori decizionali!" Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  ciprian Dum Dec 18, 2011 8:46 am

Daca nu are bicicleta cu ce se da omul ? Cum va functiona sistemul? Nu stiu daca exista vreun loc ca acesta in GALATI , dar este si greu de dotat o sala , ca investitie.

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Dum Dec 18, 2011 9:32 am

ciprian a scris:Daca nu are bicicleta cu ce se da omul ? Cum va functiona sistemul? Nu stiu daca exista vreun loc ca acesta in GALATI , dar este si greu de dotat o sala , ca investitie.

mai, ma gandesc ca cei care au bici/trainere, nu stau toata ziua pe ele... astfel ca poate fiecare sa-l aduca la sala, si sa facem antrenamente...
de altfel nici toata lumea nu are masina, dar se merge in grup la Garboavele Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  chris_mirchy Mier Ian 18, 2012 12:01 pm

preluat sala si am dus deja acolo primele 4 trainere. Doua (chiar 3) biciclete sint deja acolo. Mai trebuie magnetica si sa stabilim programul. Stati aproape ca sa mai aflati noutati! Smile

PS: o sa mai fie nevoie de sonorizare. Astept idei/voluntari.
chris_mirchy
chris_mirchy

Mesaje : 80
Reputatie : 11
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 43
Localizare : Galati - RO

http://www.mausbike.ro

Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 12:07 pm

chris_mirchy a scris: preluat sala si am dus deja acolo primele 4 trainere. Doua (chiar 3) biciclete sint deja acolo. Mai trebuie magnetica si sa stabilim programul. Stati aproape ca sa mai aflati noutati! Smile

PS: o sa mai fie nevoie de sonorizare. Astept idei/voluntari.


de ce va mai fi nevoie ??? ca nu prea am inteles Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  chris_mirchy Mier Ian 18, 2012 12:26 pm

illie_alex a scris:
chris_mirchy a scris: preluat sala si am dus deja acolo primele 4 trainere. Doua (chiar 3) biciclete sint deja acolo. Mai trebuie magnetica si sa stabilim programul. Stati aproape ca sa mai aflati noutati! Smile

PS: o sa mai fie nevoie de sonorizare. Astept idei/voluntari.


de ce va mai fi nevoie ??? ca nu prea am inteles Smile
traducere: sonorizare = tararaica, muzica, zgomot, casetofon, radio, mp3 player, magnetofon, etc. Capisci?
chris_mirchy
chris_mirchy

Mesaje : 80
Reputatie : 11
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 43
Localizare : Galati - RO

http://www.mausbike.ro

Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 12:33 pm

hm da am inteles de prima data dar nu eram sigur daca am inteles bine , daca nu se gasesc niste boxe ,ar putea fiecare sa`si puna muzica pe un mp3 ...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  chris_mirchy Mier Ian 18, 2012 12:46 pm

illie_alex a scris:hm da am inteles de prima data dar nu eram sigur daca am inteles bine , daca nu se gasesc niste boxe ,ar putea fiecare sa`si puna muzica pe un mp3 ...
NU! muzica trebuie sa fie aceeasi pt toti. In acelasi ritm fac toti, mai ales ca tre sa auda si antrenorul, altfel antrenorul impune ritmul cu nuiaua Smile)
chris_mirchy
chris_mirchy

Mesaje : 80
Reputatie : 11
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 43
Localizare : Galati - RO

http://www.mausbike.ro

Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Mier Ian 18, 2012 12:50 pm

da nene sunt de acord cu tine , aceeasi muzica pentru toti , dar e greu cu boxele ... de laptop nu cred ca e problema .. se gaseste la nevoie dar boxele ... Exclamation tongue

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  ciprian Joi Ian 19, 2012 7:15 am

illie_alex a scris:da nene sunt de acord cu tine , aceeasi muzica pentru toti , dar e greu cu boxele ... de laptop nu cred ca e problema .. se gaseste la nevoie dar boxele ... Exclamation tongue
Am 2 boxe bune de la un magnetofon pe la basca,dar trebuie o statie.

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Joi Ian 19, 2012 11:41 am

am eu o statie Smile... cred... oricum, la ce zgomot fac trainerele (avioane), trebuie ceva putere la muzica Smile)
iar dupa, trebuie putere in plamanii antrenorului sa acopere tot vacarmul Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Joi Ian 19, 2012 1:18 pm

Azi am facut "inaugurarea" salii de spinning, cateva poze gasiti aici:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.307161652663733.73369.163746930338540&type=1

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Joi Ian 19, 2012 3:33 pm

slashu a scris:Azi am facut "inaugurarea" salii de spinning, cateva poze gasiti aici:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.307161652663733.73369.163746930338540&type=1


Smile cand e chef de mers la "sala" si e loc pe trainere si daca doriti , ma puteti anunata si pe mine va rog ?? bom 0756.912.316 ...sau aici pe forum :p

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Joi Ian 19, 2012 4:53 pm

Muti e "key master" Wink

Acum serios vorbind, vom pune la punct un program de munca, unul pentru elite unul pt. hobby... totul se va face cu antrenori si programe de lucru (intervale, catarari, etc), la elite cu biciul, la hobby cu vorba buna Very Happy

Se vor face abonamente pentru care veti putea opta in functie de tipul de membru.
De ce abonamente? trebuie totusi sa platim curentul si eventual piesele care se uzeaza de pe jucariile pe care le pun unii la dispozitia "publicului".

Putintica rabdare Smile Nu stiu de ce cred unii despre ardeleni, ca se misca incet... probabil ca n-au vazut CCG-ul ?! Smile)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  crf1988 Joi Ian 19, 2012 10:36 pm

Bv baieti felicitari pentru munca depusa!
crf1988
crf1988

Mesaje : 387
Reputatie : 6
Data de inscriere : 22/09/2011
Varsta : 36
Localizare : Prin 18

Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Vin Ian 20, 2012 12:28 am

slashu a scris:Muti e "key master" Wink

Acum serios vorbind, vom pune la punct un program de munca, unul pentru elite unul pt. hobby... totul se va face cu antrenori si programe de lucru (intervale, catarari, etc), la elite cu biciul, la hobby cu vorba buna Very Happy

Se vor face abonamente pentru care veti putea opta in functie de tipul de membru.
De ce abonamente? trebuie totusi sa platim curentul si eventual piesele care se uzeaza de pe jucariile pe care le pun unii la dispozitia "publicului".

Putintica rabdare Smile Nu stiu de ce cred unii despre ardeleni, ca se misca incet... probabil ca n-au vazut CCG-ul ?! Smile)


DA nenea , ce e corect e corect ... tu esti la hobby?? are ceva daca pentru revenire ma antrenez si eu alaturi de voi? Very Happy Embarassed

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Vin Ian 20, 2012 4:35 am

orice membru sau non-membru al CCG se poate antrena, numai ca trebuie facuta o "planificare" Smile... eu da, sunt hobby la bicicleta Smile elite sunt la altele Razz Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Vin Ian 20, 2012 5:20 am

Fain... da` pentru mine e de domeniul fantasticului No , nici nu am incercat, da` e nasol... imi este de ajuns, sa pedalez pana in oras. Sa zicem ca am ajuns, particip si eu la ``ritualul`` vostru, dupa o sa fiu fleasca si pana acasa ma lipesc de o gripa Laughing . Pot sa vin cu maxi taxi... dar e frustrant. Adica, schimb doua masini pana la sala voastra, sa pedalez de nebun Suspect , nu merge asa...
SPOR LA PEDALAT, IN GOL! Rolling Eyes

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Vin Ian 20, 2012 9:59 am

chris_mirchy a scris: PS: o sa mai fie nevoie de sonorizare. Astept idei/voluntari.

Cat de mare e sala? Am eu un ...zi sa'i zic...aparat, ca am un lapsus acuma... Are 2 boxe care zic eu rasuna destul de tare. Se poate folosi cu CD-uri sau stick. E bunicel, de fapt e cam nou nout... Daca mai e nevoie, nush, anuntati'ma...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Vizitato Vin Ian 20, 2012 12:01 pm

caracas gabriel a scris:
chris_mirchy a scris: PS: o sa mai fie nevoie de sonorizare. Astept idei/voluntari.

Cat de mare e sala? Am eu un ...zi sa'i zic...aparat, ca am un lapsus acuma... Are 2 boxe care zic eu rasuna destul de tare. Se poate folosi cu CD-uri sau stick. E bunicel, de fapt e cam nou nout... Daca mai e nevoie, nush, anuntati'ma...

sala are cam 30mp... nu trebuie cine stie ce magaoaie Very Happy plus ca e inalta si goala, astfel ca rasuna binisor Smile
eu pun la bataie statia, boxe zicea cineva ca are, mai trebuie "playerul" Smile fie el si un mp3 Razz


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  ciprian Sam Ian 21, 2012 7:46 am

slashu a scris:
caracas gabriel a scris:
chris_mirchy a scris: PS: o sa mai fie nevoie de sonorizare. Astept idei/voluntari.

Cat de mare e sala? Am eu un ...zi sa'i zic...aparat, ca am un lapsus acuma... Are 2 boxe care zic eu rasuna destul de tare. Se poate folosi cu CD-uri sau stick. E bunicel, de fapt e cam nou nout... Daca mai e nevoie, nush, anuntati'ma...

sala are cam 30mp... nu trebuie cine stie ce magaoaie Very Happy plus ca e inalta si goala, astfel ca rasuna binisor Smile
eu pun la bataie statia, boxe zicea cineva ca are, mai trebuie "playerul" Smile fie el si un mp3 Razz

Eu am boxele dar inainte de ale duce la sala trebuie schimbate mufele de pe cabluri boxe sint ptr. magnetofon.

ciprian

Mesaje : 614
Reputatie : 21
Data de inscriere : 04/08/2011
Varsta : 50
Localizare : GALATI

Sus In jos

Antrenament fix - Spinning Empty Re: Antrenament fix - Spinning

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum