Clubul de Ciclism Galati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
antrenament saptamanal - Pagina 2 EmptyMar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
antrenament saptamanal - Pagina 2 EmptyVin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
antrenament saptamanal - Pagina 2 EmptyMier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
antrenament saptamanal - Pagina 2 EmptyMier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
antrenament saptamanal - Pagina 2 EmptyDum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
antrenament saptamanal - Pagina 2 EmptyDum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
antrenament saptamanal - Pagina 2 EmptySam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
antrenament saptamanal - Pagina 2 EmptySam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
antrenament saptamanal - Pagina 2 EmptyVin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


antrenament saptamanal

5 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty ...

Mesaj  Vizitato Sam Iun 11, 2011 3:01 am

ok ...v-am inteles perfect ..uite cum facem de acum in colo turele de sosea se vor scrie la ture pt.sosea si cele de mtb la ture pt. mtb ...iar aici se vor posta numai intalnirile cu clubu (cum avem noi vineare si nu se respecta)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty ..

Mesaj  Vizitato Sam Iun 11, 2011 3:08 am

acum cel mai bn este ca voi sa va faceti traseele voastre si noi traseele noastre iar dupa sa ne intalnim in acelasi loc sa mai vb

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty ...

Mesaj  Vizitato Sam Iun 11, 2011 3:16 am

acum sincer ma-u c-am aprins literele alex: pentru ce va antrenati atat daca nu participati nicaieri???. sa stii ca eu nu am de gand sa particip la concursuri,cheltui banii aiurea si sa nu fac nimic...sa stii alex ca fara antrenament nu faci nimic ...eu inca ma antrenez iar cand ma voi simtii cat de cat tare voi participa .
SI INCA CEVA SI ASTA O SPUN LA TOTI CEI INSCRISI PE FORUM :: UNDE SUNT CA NU STIU DACA AU MAI VENIT CU BICICLETA JUMATATE DIN OAMENII INSCRISI

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Sam Iun 11, 2011 4:37 am

Băieţi, nu va agitati ca va iau de perciuni! Smile
In primul rând trebuie sa va bucurati ca aveţi cu cine sa iesiti la o pedala si sa apreciati faptul ca se încearcă sa se facă ceva...
DA, ar trebui ca sa se facă grupe separate pe mtb si sosea, si dacă Cosmin a preluat iniţiativa pe parte de sosea, cine poate/ vrea/ este dispus sa o facă sa preia iniţiativa pt mtb-isti...
Clubul momentan e in faza de acte (juridic), ca orice alt lucru in tara asta se misca greu birocratia si de aceea nu s-au făcut încă echipamentele si nu s-a stabilit exact ce si cum. Echipa "de la vârf" este noua in management si nimeni nu are timp de dedicat 100% pt club.
Chiar dacă poate pare uşor la prima vedere, nu este asa ca v-as ruga ca pentru moment sa va bucurati de colegi, sa faceţi ture multe împreuna ca in momentul in care vom putea intra legal in competiţii sa o facem cu fruntea sus...
Răbdare, înţelegere, fără vorbe urate si grele!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Sam Iun 11, 2011 4:47 am

Am mai spus, dar mai spun odată, vinerea la 18.00 la elice este adunarea pt plecare pe antrenament, nu pentru discuţii ce vizează clubul, altfel o făceam direct pe o terasa undeva...

Si o ultima chestie: pana la creearea regulamentului intern al clubului NIMENI nu este OBLIGAT sa iasă la pedalat vineri seara... După aceea in funcţie de regulament si de de decidem cu toţii (viitorii membri activi) vedem ce si cum.

Aceste fiind spuse, întâlniti-va, distrati-va si lăsaţi altele deoparte, la momentul potrivit veţi afla ce si cum fără îndoială. Smile

Andrei, vom discuta in curând amândoi de medierea forumului.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  AndreiCiclistul Sam Iun 11, 2011 4:49 am

Bun... Ne-a mai ridicat moralu... Multumim pentru informatii... Poate s-ar interesa primaria galati si de noi dupa ce infiintam clubul "legal" ca anu trecut se dadeau mari ca au bagat nush cate zeci de mii de euro in echipa de fotball...(bagmias p*n*su in ea)...
AndreiCiclistul
AndreiCiclistul

Mesaje : 442
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 28
Localizare : Pe Sa...

Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty ..

Mesaj  Vizitato Sam Iun 11, 2011 5:31 am

Silviu are dreptate ...cer scuze colegilor mei din club cu care m-am cam certat!!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Sam Iun 11, 2011 5:51 am

Pentru cei care vor sa participe la concursuri:
momentan in Romania sunt doar 2 (!!) curse de sosea in circuitul de amatori (Ploieşti si Timişoara), nu luam in considerare Turul României... Asa ca suntem cam obligaţi sa bagam MTB Smile

Eu prefer soseaua mtb-ului, dar am sa-mi iau mtb pt ca vreau sa merg la concursuri...

Asta doar asa... Ca sa ştiţi in ce va bagati dacă vreţi concursuri Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Sam Iun 11, 2011 10:05 am

sa stim cu cine ne luam la intrecere nu ? Smile) salut nenea slashu , o seara frumoasa Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Sam Iun 11, 2011 11:41 am

illie_alex a scris:sa stim cu cine ne luam la intrecere nu ? Smile) salut nenea slashu , o seara frumoasa Smile
nu e vorba de concurenta, mai întotdeauna concurez numai impotriva mea... Mai ales acum când vacanţa mi-a adus vreo 3kg in plus Smile

salut Alex!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Dum Iun 12, 2011 9:48 am

la antrenamentu de maine (Luni) la ora 9 vine si Silviu ...vom merge la Schela

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Mar Iun 14, 2011 10:07 am

cosmin, hai sa nu mai numim orice iesire "antrenament"... singurul antrenament semi-oficial momentan este vineri seara la 18.00 cu plecare de la zid... restul sunt TURE

alex zicea bine, real, ca ce facem noi nu sunt antrenamente, partial ii dau dreptate, partial nu... de ce?
Ca sa faci ciclism profesionist chiar si in Romania, trebuie sa te antrenezi ZILNIC intre 2 si 6 ore, cu program de somn, de alimentatie si de concursuri aferente.
Asta inseamna 2 lucruri principale chiar si pentru cei mai ambitiosi doritori: BANI si TIMP... Cine le are pe amandoua cu galetile sa vina la noi ca-l antrenam de-i ies urechile printre picioare... cine nu, va incepe usor, de jos, cu ture si iesiri, cu antrenamente dupa ureche/posibilitati, si va ajunge la nivelul care si-l permite (in functie si de timp si de bani).
Pentru inceput clubul (juridic aproape format) va ofera posibilitatea sa aveti cu cine iesi la o pedala/ antrenament (cine cum vrea sa-l numeasca/ perceapa), informatii despre antrenamente si alimentatie (la cerere, evident) si posibilitatea de a te "lipi" de colegi pentru a participa la concursuri...
Mai incolo, depinzand de timpul si de banii pe care ii vom avea vom incepe usor usor sa crestem clubul, insa nu mai visati cai verzi pe pereti Smile
Daca vreti sa veniti cu o sponsorizare, un spatiu, ceva abonamente la o sala de forta, niste biciclete... nu ne suparam, iar atunci vorbim putin altfel Smile

Pana atunci insa, bucurati-va de colegii de club, lasati aerele de "eu merit mai mult" si puneti mana si munciti in cadrul clubului (la pedale si nu numai) sa demonstrati asta!
Va urez succes clubului! Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Mar Iun 14, 2011 11:04 am

niste butoane cu "like" la mesaje/posturi ar fi bune...

seara buna nenea slashu

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Mar Iun 14, 2011 1:54 pm

illie_alex a scris:niste butoane cu "like" la mesaje/posturi ar fi bune...

seara buna nenea slashu

din pacate la fel ca si cu clubul... asta avem cu asta defilam Very Happy NOI sa fim sanatosi si sa ne distram

cu respect domnu' alex Smile

p.s. te prind maine seara pe tura de mtb postata? Smile nu te-am mai vazut la fata de ceva timp... promitem sa stam in spate cu tine Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Mar Iun 14, 2011 2:52 pm

slashu a scris:
illie_alex a scris:niste butoane cu "like" la mesaje/posturi ar fi bune...

seara buna nenea slashu

din pacate la fel ca si cu clubul... asta avem cu asta defilam Very Happy NOI sa fim sanatosi si sa ne distram

cu respect domnu' alex Smile

p.s. te prind maine seara pe tura de mtb postata? Smile nu te-am mai vazut la fata de ceva timp... promitem sa stam in spate cu tine Very Happy


da sper sa ajung ... e cam greu pentru mine in perioada asta, am scoala vin 2 examene care trebuie sa le iau si e posibil sa raman si fara bicicleta din lipsa de bani... am sa sun la numarul de telefon scris in postare pentru a afla informatii despre locul si ora plecarii. O zi buna pana la 18:00 cand poate ne vedem la tura

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty ...

Mesaj  Vizitato Joi Iun 16, 2011 8:14 am

sambata la ora 9 la zid ....cei cu cursierele merg la tura organizata de mn iar cei cu mtb merg la tura organizata de silviu ...dupa ne vom opri cu totii la un suc/bere

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Joi Iun 16, 2011 11:42 am

Daca tot spui .. spune pana la capat Alex Smile)

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Joi Iun 16, 2011 11:45 am

Silviu din păcate nu organizează nici o tura de mtb momentan (sâmbăta), Pt ca o sa fie plecat Pt o săptămâna prin munţi... Silviu doar a sugerat o soluţie optima de tura "combinata" Smile
Pt tura de mtb vorbiti cu Muti, s-ar părea ca nu pleacă la concursuri weekendul asta Wink
Distracţie plăcută!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Joi Iun 16, 2011 12:53 pm

sanduiulian a scris:Daca tot spui .. spune pana la capat Alex Smile)



???

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Vin Iun 17, 2011 9:15 am

baietii azi am fost singur la Schela cu mtb-ul ....ce s-a intamplat cu ceilalti ...chiar asa ..nimeni

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Cosminebu Vin Iun 17, 2011 10:34 am

am fost si eu la zid....sa mai astept pe careva cu o cursiera...ca mai apoi sa te ajungem din urma...

nu a venit nimeni...a fost doar un baiat cu un mtb cu care m'am plimbat cam 40 km.
Cosminebu
Cosminebu

Mesaje : 199
Reputatie : 7
Data de inscriere : 06/05/2011
Varsta : 29
Localizare : galati

Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Sam Iun 18, 2011 9:15 am

Dadeam si eu un spritz la baieti.Asa ca au lipsit motivat.
De azi nu zice nimeni nimic.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Vizitato Sam Iun 18, 2011 10:38 pm

Azi, adik ieri - s-a pedalat frumos pana la Scanteiesti - Cosmin din pacate nu a prins vantul din spate si a ramas sa admire pesiajul ... asa e cu cateii mici la inceput (vor sa muste pe fiecare deal). Pe viitor Cosmin sa nu fortezi dealurile, stai pitit in trena si sa nu zici nimic, profita de batranii care stau in fata. Sper ca ai ajuns cu bine si nu te-ai suparat tare pe noi - Cristi se grabea sa ajunga la munca de aia mergea asa repejor.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty ...

Mesaj  Vizitato Sam Iun 18, 2011 11:03 pm

stai calm muti...eu am dat tare ..apoi m-am oprit in vanatori ca sa beau un suc ca aveam gura uscata ...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  chris_mirchy Dum Iun 19, 2011 4:26 am

Frumoasa tura pina la Scinteiesti. Daca ar fi si drumul cu astfalt cumsecade ar fi si mai bine, insa iti cam rupe fundu. Sad Le multumesc baietilor ca m-au insotit (Muti si Cosmin). Frumos cu ei la pedale si am avut ocazia sa-l "initiem" pe Cosmin in "ale Galatiului dealuri", episodul Scinteiesti. Tine-te bine Cosmine ca mai sint si altele Smile) - de ex dealul de la Baleni Very Happy. Tre sa iesim mai des ca sa ne obisnuim cu mersu in grup.
chris_mirchy
chris_mirchy

Mesaje : 80
Reputatie : 11
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 43
Localizare : Galati - RO

http://www.mausbike.ro

Sus In jos

antrenament saptamanal - Pagina 2 Empty Re: antrenament saptamanal

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum