Clubul de Ciclism Galati
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Vand diferite piese MTB (preturi de sh)
tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi EmptyMar Sept 25, 2012 3:49 am Scris de crf1988

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi EmptyVin Sept 21, 2012 10:14 am Scris de ciprian

» Cursa de MTB in Galati
tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi EmptyMier Sept 19, 2012 4:16 am Scris de emil

» Zemes – o noua provocare pentru Mountain Biking
tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi EmptyMier Sept 19, 2012 1:45 am Scris de Vizitator

» palavrageala...
tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi EmptyDum Sept 09, 2012 9:39 pm Scris de cipt2001

» Vand tricou ciclism
tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi EmptyDum Sept 09, 2012 1:29 pm Scris de Cosminebu

» LA MULTI ANI!!
tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi EmptySam Sept 08, 2012 12:22 pm Scris de Vizitator

» Vand cursiera Legnano
tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi EmptySam Sept 08, 2012 10:22 am Scris de crf1988

» Tura prin Dobrogea, 175km, sambata 08.09.2012
tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi EmptyVin Sept 07, 2012 4:30 am Scris de cipt2001

Ne gasesti si pe Facebook!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi

In jos

tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi Empty tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi

Mesaj  Vizitato Mier Mai 16, 2012 8:10 am

am deschis topic nou pentru ca vad ca lumea bate la greu tura de combinat,traseul de concurs xc 2012 garboavele sau macin peste dunare,acum mai cautam si alte optiuni pentru divertisment ,

pentru ca peste dunare costa bacul si mergi mult pe asfalt, ia un pic de timp intr-o zi desi peisajele sunt superbe,

tura pe la garboavele e cam de foc pentru neinitiati si nu iti lasa un gust de satisfactie ,mai mult efort si de tras pentru pro desi ,e placut sa mai dai o raita pe acolo,

iar tura de combinat desi ofera cel mai mult macadam si cel mai apropiat si proportional cu asfaltul adica poate chiar mai mult de jumatate din traseu e pe pietris pentru mtb,are in schimb zgura si praf de combinat care nu place la toata lumea desi pentru prima data e placut sa vezi si spatele furnalelor...


acestea fiind zise pentru ca am cautat ceva aproape ,de off pentru mtb cu peisaj pentru ochi si pietris cat mai aproape de galati ,propun asta http://www.bikemap.net/route/1578769#lat=45.475581543821&lng=27.981550000001&zoom=12&maptype=ts_terrain cu mentiunea ca se poate si smardan-odaia manolache dar batea vantul rau duminica am fost si cu sotia si am scurtat prin cimp ,prin vii si plantatii direct satul costi sunt cam 30 km am facut cam 3 ore de plimbare,sper sa va placa sa va dati si pe acolo si sa mergeti cit mai des in schimbul turei de combinat,asta chiar are variante de urcat si coborare multiple si poate fi mai variata + nu are zgura si praful ala ciudat...Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi Empty Re: tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi

Mesaj  Vizitato Mier Mai 16, 2012 8:19 am

nu-mi place....merg inainte...dupa ma intorc...e prea multa sosea....trebuie refacuta ....


Ultima editare efectuata de catre cosmincoliba in Mier Mai 16, 2012 8:24 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi Empty Re: tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi

Mesaj  Vizitato Mier Mai 16, 2012 8:19 am

am uitat sa mentionez, cine se duce prima data ca mine,din cismele pentru o orientare mai simpla desi se poate pe oricare din drumurile ce traverseaza dealul de la est pe linga viile plantate,cel mai indicat este sa se mearga pe sub stalpii de curent care duc pina la o statie de apa,de acolo este un drum pe linga un canal amenajat de irigatii ,care duce catre odaia.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi Empty Re: tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi

Mesaj  Vizitato Mier Mai 16, 2012 8:24 am

cosmincoliba a scris:nu-mi place....

pai tocmai ce am spus ca nu e pentru pro printre randurile alea...daca ai da macar pe dealurile alea de citeva ori s-ar putea sa iti schiumbi parerea

dar pentru tine am altceva desi are multa sosea si doar putin off de mtb sunt dealuri din plin, pe mine m-au spart sambata desi am mers cu montana ,batea si vantul din fata,in schimb e un deal inainte de baleni, dinspre cudalbi de scoate untul...sau trebuie sa ma antrenez mai mult Smile))

http://www.bikemap.net/route/1578720

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi Empty Re: tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi

Mesaj  Vizitato Mier Mai 16, 2012 8:30 am

nu stiu ce sa-ti spun...mie mi se pare o tura speciala pt. cursiera...nu pt. mtb...dar e buna ideea...o sa tin minte tura asta cand o sa am o cursiera pe mana Very Happy Very Happy te felicit

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi Empty Re: tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi

Mesaj  Vizitato Mar Mai 22, 2012 4:13 am

Eu vreau sa ajung cu mtb-ul pana la Beresti, ca am o pereche de bunici, acolo Smile, in vacanta de vara ma duc, daca nu reusesc sa fac o zi dus-intors, stau o noapte la bunei Smile .

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi Empty Re: tura pe linga galati,traversare smardan-cismele-sat costi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum